Απάντηση στο θέμα  [ 3 δημοσιεύσεις ] 
Παιδιά Καλησπέρα !!! 
Συγγραφέας Μήνυμα
Μέλος

Εγγραφη: 06 Μαρ 2013 - 19:02
Δημοσ.: 1
Απάντηση με παράθεση
Δημοσίευση Παιδιά Καλησπέρα !!!
Είμαι ο Μάρκος και ήρθα στην παρέα σας για να μάθω για τον μοντελισμό και να δοκιμάσω τις δυνάμεις μου, δεν έχω ξανά ασχοληθεί και στο τριπάκι με έβαλα ο μικρός μου ο γιος και αγάπη του για τις βάρκες ... Μακάρι να μπορέσω να του κάνω ένα μικρό δώρο.

06 Μαρ 2013 - 19:19
Προφίλ
Γενικός Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 10 Φεβ 2009 - 22:24
Δημοσ.: 561
Τοποθεσια: Βόλος
Απάντηση με παράθεση
Δημοσίευση Re: Παιδιά Καλησπέρα !!!
Μάρκο καλώς ήλθες στην παρέα μας.
Αν όπως λές, δεν έχεις ξανασχοληθεί με τον μοντελισμό και ως αρχή επιλέγεις τον ναυτομοντελισμό, τότε έχεις βουτήξει στα βαθιά...:)
Θεωρώ γνωρίζεις ότι εδώ, δεν ασχολούμαστε με απλοϊκές ή απλοποιημένες κατασκευές. Επιχειρούμε να βοηθήσουμε τον κάθε φίλο, στην προσπάθεια του να κατασκευάσει ένα μοντέλο Ελληνικού σκαριού από το μηδέν (from scratch), προσφέροντας απο την εμπειρία μας και με σκοπό την τεκμηριωμένη αληθοφάνεια και όχι ένα γρήγορο αποτέλεσμα.
Αν λοιπόν βρήκες το θάρρος γι' αυτήν την βουτιά, γιατί δεν έχεις ως σκοπό μόνο ένα δώρο, τότε με χαρά σε δεχόμαστε στα νερά μας...
Thx

06 Μαρ 2013 - 20:12
Προφίλ WWW
Μέλος
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 10 Φεβ 2009 - 15:18
Δημοσ.: 260
Απάντηση με παράθεση
Δημοσίευση Re: Παιδιά Καλησπέρα !!!
Αγαπητέ φίλε Μάρκο, καλως ήρθες και από εμένα. Η αλήθεια είναι οτι για αρχή ίσως θα έπρεπε να ξεκινήσεις με κάτι αρκετά απλό. Αυτό βέβαια μπορεί και να μην είναι αναγκαίο εάν γενικά έχεις ασχοληθεί με κατασκευές και έχεις αυτό που λένε... "πιάνουν τα χέρια σου".
Σε κάθε περίπτωση και εφόσον του γιού σου του αρέσουν οι βάκρες, μπορείς να ξεκινήσεις με μία μικρή βάρκα με κουβέρτα (κατάστρωμα). Σχέδιο δεν είμαι σίγουρος εάν υπάρχει διαθέσιμο, αλλά αποφάσισέ το πρώτα εσύ και μετά βλέπουμε. Εάν βιάζεσαι... είναι κακό σημάδι. ;)

09 Μαρ 2013 - 17:53
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Απάντηση στο θέμα   [ 3 δημοσιεύσεις ] 

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για: