Απάντηση στο θέμα  [ 3 δημοσιεύσεις ] 
Μια μεγαλη καλησπερα. 
Συγγραφέας Μήνυμα
Μέλος

Εγγραφη: 02 Απρ 2013 - 19:37
Δημοσ.: 1
Απάντηση με παράθεση
Δημοσίευση Μια μεγαλη καλησπερα.
Πρωτα απο ολα να ευχηθω σε ολους Καλη Σαρακοστη και παντα με υγεια.Κατοπιν να ευχαριστησω τον Κο Παντακη για την υπομονη του να κατσει να μου γραψει και να με βοηθησει να γινω μελος.
Απαντωντας σε ερωτηση του να πω οτι εχω προβλημα εδω και 6 μηνες στο να κανω σωστους νομεις για ενα τρεχαντηρι που κανω με το ματι.Χωρις σχεδια , που ηταν και η ερωτηση του.Εκει βεβαια ειναι και το προβλημα.Η ελλειψη γνωσεων , πειρας και βοηθειας.Το τριτο ελπιζω απο σημερα να το εχω λυσει.Δεν θελω ιδιαιτερα να περιγραψω την μεθοδο με την οποια εκανα τους νομεις γιατι ερχονται Αγιες μερες και δεν κανει να γελατε στον Επιταφιο.Παντως ειμαι πολυ κοντα αλλα και παλι δεν ειναι σωστοι και αυτο με πεισμωνει.Εχω κανει πολλα για τα διαφορα της κουβερτας και το μεγαλο μου οφελος απο ολη αυτην την διαδικασια που κανω για πρωτη (!!) φορα ειναι οτι εμαθα παρα πολλα πραγματα και ιδιαιτερα να κανω μικρα αντικειμενα.
Με την εισοδο μου σαν μελος του Ναυτοπορου(εχτες βραδυ) κατεβασα τα σχεδια ενος τρεχαντηριου 12 μετρων σε κλιμακα 1/30 και ελπιζω αυτα να με βοηθησουν μιας και ειναι σχετικα κατανοητα.
Οτι εχω κανει μεχρι στιγμης , το εχω κανει απο τικ και το βασικο μου μεγαλο προβλημα ειναι η σχεδιαση των νομεων.Υποθετω οτι μετα θα ερθει και το δευτερο που θα ειναι το σωστο πετσωμα αλλα Δοξα τω Θεω(;;;) λογω ανεργιας εχω πια χρονο.

Ευχαριστω που με δεχτηκατε εδω και επισης ευχαριστω για τα σχεδια που επηρα.Θα προσπαθησω να "ανεβασω " μια η δυο φωτογραφιες της μεχρι τωρα δουλειας μου ,για να δει οποιος θελει μεχρι που εχω φτασει.Ελπιζω να τα καταφερω.

Ευχαριστω πολυ
Νωτης
Συρος

02 Απρ 2013 - 20:50
Προφίλ
Μέλος
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 10 Φεβ 2009 - 15:18
Δημοσ.: 260
Απάντηση με παράθεση
Δημοσίευση Re: Μια μεγαλη καλησπερα.
Αγαπητέ φίλε Νότη σε καλωσορίζω και "επίσημα" στο μοντελσιτικό μας αυτό χώρο. Εκτιμώ οτι όταν θα είσαι έτοιμος να ανοίξεις μία σχετική συζήτηση, αυτή να την ανοίξεις στην κατάλληλη ενότητα: "Oλοκληρωμένα & υπο κατασκευή μοντέλα".
Κατά τα άλλα, πιστεύω οτι εσύ και λόγω Συριανής καταγωγής θα πρέπει να φέρεις μέσα σου και τις σχετικές παραδοσιακές εικόνες οι οποίες σίγουρα θα σε βοηθήσουν. Όσο για την ανεργία που βιώνεις... είναι πράγματι λυπηρό αλλά δυστυχώς το θέμα αυτό απασχολεί πλέον (επίσημα)... το 27% στην Ελλάδα. Εύχομαι ό,τι καλύτερο.
Φιλικά
Γιάννης

03 Απρ 2013 - 08:54
Προφίλ
Γενικός Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 10 Φεβ 2009 - 22:24
Δημοσ.: 552
Τοποθεσια: Βόλος
Απάντηση με παράθεση
Δημοσίευση Re: Μια μεγαλη καλησπερα.
Νότη καλώς ήλθες.
Το μικρό ιστορικό σου μου θύμισε και το δικό μου ξεκίνημα, αλλά είμαι σίγουρος κάπως έτσι θα ήταν και των περισσοτέρων φίλων. Οπότε δεν θα πρέπει να νιώθεις άβολα, αλλά ικανοποίηση γιατί οι αναποδιές δεν σε κατέβαλαν και τυχερός γιατί βρίσκεσαι ανάμεσα σε φίλους πρόθυμους να βοηθήσουν.
Για τα προσωπικά σου εύχομαι το καλύτερο, αλλά να ξέρεις ότι κι εδώ στο forum, δεν βρίσκονται μόνο όσοι δεν έχουν προβλήματα...
Θα περιμένουμε τις φωτο.
Thx

03 Απρ 2013 - 11:00
Προφίλ WWW
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Απάντηση στο θέμα   [ 3 δημοσιεύσεις ] 

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση